joga iesācējiem

1. Jogas apģērbs un aprīkojums. T-krekls, vieglas bikses(neapspīlētas), mājas apavi (čības), sporta apavi nav nepieciešami. Ar jogu nodarbojas basām kājām uz īpašiem paklājiem jogai, to īpašība ir tā, ka tie pielīp pie grīdas un neslīd. Atrodoties uz paklajiņa jūsu kājas neslīdēs un būs viegli noturēties asanas pozās (jogas vingrinājumi). Priekš shavasany (shavasana - relaksācijas poza, ko praktizē jogas klases beigās) var būt nepieciešams neliels pleds, lai apsegtos. Uz vietas ir pledi un paklājiņi jogai, vispārejai izmantošanai, ja esat aizmirsis savu jogas inventāru mājās, vai vēl ja neesat iegādājušies savu, var izmantot, to, kas ir uz vietas. Ievērojot regulāru apmeklējumu ir iespēja personīgo inventāru uzglabāt uz vietas.

2. Ja jūs atnācāt pirmo reizi uz jogu, nevilcinieties par to informēt instruktoru. Šī ir lieliska iespēja saņemt nepieciešamo praksi, jogas pamatjēdzienus, un jums ir vispiemērotākā grupa, "iesācējiem". Izmēģiniet ieņemt vietu pirmajā rindā, lai instruktors var redzēt Jūs. Ir svarīgi, lai Jūs saprastu kā pareizi izpildās asanas (jogas pozas) un pievērst uzmanību uz elpošanas tehniku. Ja jums nav skaidrs un rodas jautājumi, tad uzdodiet tos uzreiz. Nevajag slēpties aiz citu mugurām, ja kaut kas nesanāk. Visi mēs kaut ko darām pirmo reizi. Tas ir dabiski! Jums nav nepieciešams skatīties, salīdzināt un izvērtēt citus. Praktizējot jogu neaizmirstiet, ka Jūs to dariet priekš sevis, atcerieties, ka neviens uz Jums neskatās, izņemot gadījumus, kad instruktors, kuru uzdevums laikā pamanīt un izlabot jūsu kļūdas.

3. Nekavējiet! Ar to jūs novēršat citu uzmanību, vispārejo grupas noskaņojumu un koncentrāciju. Vislabāk būs, ja Jūs ieradīsieties 15 minūtes pirms nodarbības un patstāvīgi noskaņosieties ar nopietnību un atbildību. Ja Jūs tomēr ieradāties ar nokavēšanos, tad lūdzu nevajag ar troksni ieskriet zālē, bet lēnām un ļoti mierīgi pievienoties, nepārkāpjot iedibināto harmoniju.

4. Nerunāt nodarbību laikā ar citiem un nenovērsties uz citiem. Joga - tas ir galvenokārt iekšējā pieredze. Koncentrējieties uz savām iekšējām izjutām.

5. Nodarbību sākuma stadija ir izstrādāta, pamatojoties uz principu par pakāpenisku pāreju no visvienkāršākā, uz grūtākām asanām. Liela uzmanība tiek pievērsta traumatismam. Tāpēc uzmanīgi klausīties instruktoru un nebaidieties uzdot jautājumus!

6.Nodarbības ir sastādītas cilvēkiem, kuriem nav ievērojamas veselības problēmas. Noteikti informējiet instruktoru par savu slimību vai traumu kuru nesen esat ieguvusi. Gadījumā, ja ir nopietni veselības traucējumi, tad tiek atvieglotas nodarbības, ko instruktors personīgi priekš jums izstrādās. Ja nav atrasts risinājums, tad uz kādu laiku ir jāpārtrauc nodarbības.

7. Nesteidzieties! Joga nav burzma un steiga. Visi vingrinājumi jāveic lēni, un ar pilnīgu apziņu par katru tās kustību un elpošanu. Pēkšņas kustības nepalīdzēs sasniegt panākumus ātrāk, un ar pārmērīgu centību var izdarīt sev kaitējumus.

8. Iesakām nodarboties ar jogu vismaz trīs reizes nedēļā, lai labāk pielāgotos. Svarīgākais jogā ir regulārs nodarbību apmeklējums. Jogā vislabāk var iesaistīties, ja ar to nodarbojas katru dienu veicot rīta un vakara vingrinājumu kopumu, kuru var izpildīt mājās. Bet atnākot uz nodarbībām jūs varat saņemt atbildes uz jūsu jautājumiem, kā arī virzīties uz priekšu, kā arī var uzlabot asanas un pranajamas, apgūstot jaunas mācības saskaņā ar norādījumiem.

9.Vēlams neēst 1,5 - 2 stundas pirms nodarbībām. Ja tas neizdodas, mēģiniet lai pēdējā maltīte būtu viegli kunģim pārstrādājama (jogurts, kefīrs, augļi ....). Pēc nodarbībām nav vēlams ēst vismaz 30 minūtes, un nav jāpieņem aukstas dušas kā arī neļaujiet ķermenim ātri atdzist.

10.Nodarbības nenes reliģisku raksturu. Mēs cilvēkiem mācam gadsimtiem pārbaudītas tradīcijas, kā uzlabot ķermeni, elpu un apziņu, nesludinam jebkādu reliģisku doktrinu. Joga - tā ir ļoti efektīva sistēma cilvēku attīstībā. Galvenās darbības, kuru mērķis ir panākt maksimālu iekšējo ķermeņa un gara harmoniju. Sākumā jogas vingrinājumi ir paredzēti, lai iztīrītu cilvēka ķermeni un veselību, bez kuras mūsu dzīve nevar būt pilnīga un laimīga!

Vēlam jums panākumus ceļā uz savu attīstību!