Čakras

Septiņas galvenās čakras ir izkārtotas uz ķermeņa viduslīnijas gar mugurkaulu, zināmā kārtībā no lejas uz augšu un ir enerģijas virpuļi, kuri griežas kā rats. Joga šos virpuļus sauc par čakrām, kas tulkojumā no sanskrita nozīmē „apļi”.Ar jogas palīdzību mēs aktivizējam un pārveidojam ķermeņa enerģijas virpuļus, tāpēc ir ļoti svarīgi izprast čakras un apzināties to lomu mūsu dzīvē.

Mūsu ķermenis sastāv no enerģijas laukiem, kurus mūsu acis nespēj saskatīt. Septiņas nozīmīgākās čakras atrodas vietās, kur dzīvības enerģija jeb prāna ir vislielākajā koncentrācijā. Čakru sistēmu var salīdzināt ar vairākiem vārtiem vienā virknē, kurus atslēdzot, mēs virzāmies uz priekšu savā attīstībā cauri dzīvei. Lai gan čakras nevar saskatīt, tās ietekmē mūsu domas, noskaņojumu un veselību.

No čakrām enerģija izplūst pa visu ķermeni, izstarojot gaismu, kas griežas pa spirāli virpulī. No priekšas tā izskatās kā rotējoši dažādas krāsas gaismas diski, no sāniem – kā virpuļojoša gaisma, kas atgādina nelielu viesuli. Sešas čakras atrodas pašā ķermenī, septītā – uz galvas virsmas, bet astotā ir aura jeb magnētiskais lauks, kas no visām pusēs ietver ķermeni. Visas galvenās čakras ir savā starpā savienotas ar kanālu, pa kuru plūst enerģija, kas virzās augšup gar mugurkaulu un aptver smadzenes.

Tā kā katra čakra mūsu dzīvē veic nozīmīgu funkciju, tās visas mums ir nepieciešamas. Pirmo, otro un trešo čakru sauc arī par zemāko trīsstūri, taču tās ir tikpat svarīgas kā augstākais trīsstūris. Pirmās trīs čakras ir saistītas ar ķermeņa fiziskajām vajadzībām un pārējās piecas attiecas uz garīgo sfēru un sakņojas universālajā apziņā.