3.čakra - Manipūra

   3.čakra Saules vārti

    Saules pinums Manipūra

       Manipūra (dārgumu pilsēta).

Loma -  manipūra nosaka, kā cilvēks izmanto savu spēku un spēju valdīt pār emocijām.Šī čakra galvenokārt saistīta ar redzi, uguni un gaismu.Tā izvada uz āru un izstaro enerģiju, kas nepieciešama, lai mēs izteiktu sevi.To arī sauc par spēka centru, tā kā caur to cilvēks izpauž gribu. Mīt arī pārliecība par sevi un mērķtiecība.

Vieta – saules pinuma rajons.Tā sākas pie mugurkaula starp 12 krūšu un pirmo jostas skriemeli, izstarojot uz priekšu, izplešas.Sasniedzot vēderu, tās aptvertais apgabals jau ir divu pirkstu platumā virs un zem nabas tur kur satiekas visi nervgali.

Krāsa – šī čakra izstaro gammā no dzeltenās līdz zeltainai. Dzeltena ir labi pamanāma un pašapziņu veicinoša krāsa. Emocionālais līdzsvars un ātrā palīdzība iekšējiem orgāniem.

Elements -  uguns. Mēs izjūtam uguns spēku tā attīra un šķīsta, tā sasilda mūsu ķermeni un mūsu maltīti.

Maņa  – redze. Aknas ir viens no orgāniem, ko kontrolē Manipūras čakra. Ja šīs čakras enerģijas plūsma ir traucēta vai bloķēta, tad tas izpaudīsies kā redzes traucējumi. Acu vingrinājumi nāks par labu gan redzei, gan arī spēju paredzēt.

Vecums – no 14 – 21 gadu vecumam.Tieši šajā vecumā mūsu vajadzība izteikt savu individualitāti kļūst izteikta un spēcīga.

Organiski ēteriskās eļļas – īlangīlang, bergamotes, kanēļa, kumelīšu, citrona un timiāna. Iepiliniet dažas piles ūdenī, kad ejat vannā, vai arī aromlampiņā. Ar eļļu variet ieziest vēderu vai apgulieties un iepiliniet nabā sev vēlamo eļlu un pagaidiet kamēr visa eļļa iesūksies.

Ēdiens – skābi un graudi aktivizē Manipūru, kas nāk par labu aknām un žultspūslim. Arī visi citrusaugu augļi ir labi.Ļoti veselīgi ir cidoniju augļi. Graudi, brokastu pārslas, pilngraudu maize nāk par labu kuņģim un liesai. Dziedzeri – ar šo čakru ir saistīts aizkuņģa dziedzeris. Novietots tuvu liesai, tas ir ļoti svarīgs gremošanas procesā un tauku vielmaiņā. Kuņģis un liesa ne tikai uzņem un pārvērš barības vielas no ēdiena, sagādājot mūsu ķermenim degvielu, bet arī ietekmē mūsu attiecības ar ēdienu.

Saistība ar ķermeni – aknas, žultspūslis, liesa, kunģis un arī nieres, jo tās atrodas šajā rajonā, droši paslēptas zem ribām. Akmeņi -  dzintars, tīģeracs, dzeltenais citrīns, topāzs, ahāts, avanturīns un saules akmens – tie visi aktivizēs apakšējām ribām. Gan vēdera dobumu, gan muguras apakšējo daļu un veģetatīvo nervu sistēmu ietekmē Manipūra. Manipūru. Dzintars – it īpaši laba izvēle, jo tas taustei ir patīkami silts un atstāl ļoti labu ietekmi uz endokrīno sistēmu un liesu, kā arī sirdi.Tīģeracs – palīdzēs jums kļūt drosmīgiem. Citrīns – cels pašapziņu.

Mēness fāze – augošs mēness.

Planēta – Mars.Marss ir ceturtā planēta no Saules, kura visvairāk līdzinās Zemei, jo diennakts garums 24.6 stundas. Spēcīgs Auna, Skorpiona un Mežāža zīmēs. Marss raksturo vīrišķo, tā uzdevums ir stimulēt, tas ir instinkts, ar kuru piedzimstam. Marsa funkcija ir aktivitāte, un galvenās īpašības ir darbīgums, kustība, kaisle, cīņa, enerģija.

Mūzikas instrumenti – spēcīga, drosmīga simfoniskā mūzika orķestra pavadījumā. Jebkura šāda tipa mūzika, kas rada aizrautību, spēj aktivizēt čakru. Arī daudzbalsīgs izpildījums spēj aktivizēt šo čakru.

Mantra – RAM

Izpausmes dabā – saules gaisma, uguns un viss kas ir saistīts ar zeltaini – dzeltenīgu krāsu.

Dzīvnieks – auns.

Līdzsvarota enerģija – jūtamies pašapzinīgi, esam droši par savu vietu šajā pasaulē. Pēc dabas esam cīnītāji un  spējīgi stāties pretī grūtībām ar apņēmību un optimismu. Cilvēkiem kam ir līdzsvarota Manipūras enerģija, piemīt miers un iekšējs spēks, līdzsvars starp garīgo un mentālo, radot stabilitātes un iznesības iespaidu.

Nelīdzsvarota enerģija – ja enerģija ir bloķēta, fiziski tas var izpausties kā dažādi gremošanas traucējumi – kunģa čūla, diabēts, pārēšanās, uzpūsts vēders, žultsakmeņi, aknu vai acu slimības.Ja enerģija saules pinuma čakrā ir pārmērīgi liela, cilvēks var būt agresīvs, komandēt mīlošs, materiālits, iedomīgs vai lepns. Šīs čakras nosprostojums traucē atvērties augstāk esošajām čakrām.

Asanas –  Saules pinuma čakra ir mūsu garīgā spēka centrs. Veicot pozas, kas iedarbojas uz vēdera rajonu, mēs līdzsvarojam sava personiskā spēka izpausmes, iegūstot mierpilnu pašapziņu.

  • Udijāna bandha (vēdera ieraušana) –  spēcina vēderu,

                                                      masē un paceļ vēdera dobumu.

  • Pasčima Nauāsana (laivas poza)      - spēcina vēderu, kājas un rokas,

                                                     iedarbojas uz žultspūsla un nieru meridiāniem,  

                                                     spēcina iekšējos orgānus,

                                                     attīsta iekšējo mieru, līdzsvaru un spēku.

  • Setu bandhāsana (tiltiņš)               - iedarbojas uz kuņģa un liesas meridiāniem,

                                                     līdzsvaro hormonu sistēmu,

                                                     uzlabo mugurkaula lokanību un stiprumu,

                                                     stiprina kājas un sēžamvietu muskuļus,

                                                     atbrīvo emocijas.

Vizualizācija -  lai celtu enerģijas līmeni čakrā, ir meditācija, tomēr arī vizualizācija palīdz pieredzēt  čakru potencionālu. Dažkārt, ja kāda no čakrām nav līdzsvarā tai ir vajadzīga īpaša palīdzība – vizualizācija.Taču centieties neveltīt vienai čakrai pārlieku daudz uzmanības, jo tas var kaitēt pārējām čakrām un radīt nelīdzsvarotību.

1.Apsēdieties ērtā meditācijas pozā, aizveriet acis un dažas minūtes lēni elpojiet, koncentrējot    uzmanību uz nabas kustībām elpojot.

2. Tagad iedomājieties, kā pastaigājaties saulainā dienā, pa saulespuķu lauku.Vissapkārt ir daudz daudz saulespuķu.

3. Pametiet apkārt skatu un sajūtiet saules siltumu, lauku plašumu un it kā iedzerot lauku ainavu ar   dzeltenajām saulespuķēm.Izbaudiet sava ķermeņa siltumu.

4. Tagad jūsu uzmanību piesaista viena no saulespuķēm, kas viegli pieliekusi galvu, nonāk jūsu redzes lokā. Ieskatieties tās viducī, izjūtot zieda spēku un mirdzumu, kas staro jums tieši virus.

5. Lūkojoties saulespuķē, jūsos pakāpeniski notiek pārmaiņas – it kā jūs pats kļūstat par ziedu, izstarojot unikālu mirdzumu.

6. Trīs reizes pie sevis atkārtojam apgalvojumu “Essniedzu mīlestību un pienācīg izmantoju savu varu”.

7. Kad vēlaties beigt meditāciju, pievērsiet uzmanību savai elpai, atveriet acis un beidziet meditāciju parastajā veidā.