2. čakra - Svādhišthāna

2.čakra Mēness vārti

Krusta kaula čakra Svādhišthāna 

Svā(tas,kurš ir viņš pats)dhišthāna(savs mājoklis,patības vai saldmes mītne)

Loma -  veicina radošās spējas, seksualitāti un prieku.Vēl šī čakra gādā ne tikai par bērna ieņemšanu,iznēšanu un piedzimšanu-līdzīgā veidā dzimst arī idejas.

Vieta – reproduktīvo orgānu rajonā. Mazliet augstāk par krusta kaulu un dzimumorgāniem, divu pirkstu platumā zem nabas. Tās ietekmes sfēra ir seksuālie orgāni, nieres un urīnpūslis, viss iegurņa un krusta kaula rajons.Tās enerģija regulē arī asinsriti, limfātiko sistēmu, spermu, urīna plūsmu kā arī regulē olnīcu un sēklinieku darbību.

Krāsa – oranža, kas stimulē kustību, veicina dejošanas prasmi, vairo laimi, izdala gaismu un prieku. Līdzīgi kā sarkanā krāsa, oranžā arī palīdz sazemēties.To var pielietot ādas problēmu un depresijas gadījumos.

Elements -  ūdens.Viss asociējas ar ūdens formu: upe, sniegs, ledus, lietus, ezers, jūra, ūdenskritums, pile.Tagad kas raksturo tā uzvedību: tecēt, mutuļot, pilēt, plūst.Tagad ko tas spēj: apūdeņot, dzesēt, augt, tīrīt.

Maņa – garša.Iedomājamies augli, sulīgu, smaržīgu tā lai jums mutē sariestos siekalas. Ēdam tā lai varam izbaudīt katru garšas niansi.

Vecums – no 7 – 14 gadu vecumam.Bērni šajā vecumā jau parasti ir piedzīvojuši pirmās izmaiņas. To varētu dēvēt par ētikas čakru, jo šajā laikā mēs mācamies viens pret otru izturēties ar cieņu, piekopj patiesu, godīgu attieksmi, atturību, dāsnumu, būt uzticami draugi, mācēt klusēt un mācēt klausīties.

Organiski ēteriskās eļļas – īlangīlang,sandalkoka, jasmīna, rožu. Iepiliniet dažas piles ūdenī, kad ejat vannā, vai arī aromlampiņā. Ar eļļu variet ieziest arī kājas, sēžamvietu un vēdera lejasdaļu.

Ēdiens – lapu salāti, ūdenskreses, gurķi, melones, bumbieri, granātāboli un cidonijas.Tātad augļi un dārzeņi, kas satur daudz ūdeni.

Dziedzeri – olnīcas, sēklinieki un prostata.Šie dziedzeriem ir svarīga nozīme seksuālajā dzīvē.

Saistība ar ķermeni – krustu čakra ietekmē iegurni, reproduktīvos orgānus: dzemdi, nieres, urīnpūsli, zarnas un muguras lejasdaļu, kā arī šķidrumus – asinis, limfu, kunģu sulu un spermu.

Akmeņi -  mēnessakmens, citrīns (gaiši dzeltens kvarc),turmalīns, zelta topāzs.Nēsājiet  piemēroto akmeni bikšu vai mēteļa kabatā, tā lai akmens pēc iespējas būtu tuvāk 2 čakrai vai apgulieties un novietojiet akmeni vēdera lejasdaļā.

Mēness fāze – augošs mēness.

Planēta – Venēra.Venēra ir trešā spožākā planēta aiz Saules un Mēness, un to ir iespējams saskatīt ari dienā. Venēra ir spēcīga Svaru, Vērša un Zivs zīmēs. Venēra raksturo sievišķīgo,harmoniju un skaistumu; atbild par simpātijām, patikšanām un prieku. Venēras funkcija ir vērtēšana.

Mūzikas instrumenti – perkusijas instrumenti (skandināmi, grabināmi arī sitamie un pūšamie) kā arī putnu dziesmas, tekošs ūdens, strūklakas čaloņa, un ikviena mūzika kas liek gurniem kustēties.

Mantra - VAM ( kuru izrunā kā “vang”).

Izpausmes dabā – mēness gaisma un tekošs ūdens.

Dzīvnieks – ūdens radības, šo čakru ļoti labi aktivizēs skatīšanās uz akvāriju.

Līdzsvarota enerģija – Bērni ar līdzsvarotu enerģiju parasti ir ļoti neatkarīgi, nevainīga interese, prieks par pasauli, un dzīves entuziasms. Pieaugušie ar līdzsvarotu enerģiju ir radoši, iedvesmojoši, pārliecināti, atklāti, draudzīgi, pauž patiesu prieku par dzīvi un prot veidot attiecības. Viņi ciena citu jūtas un bagātīgi pauž savas.

Nelīdzsvarota enerģija – Ja enerģija ir bloķēta, tad cilvēka seksualitāte ir apspiesta.Fiziski tas var izpausties kā veselības problēmas – impotence, frigiditāte – vai arī kā nieru un urīnpūšļa problēmas, sāpes muguras apakšdaļā, fibromas, olnīcu cistas, prostatas. Cilvēkiem kuriem ir nelīdzsvarota 2 čakras enerģija, bieži jūtas nevērtīgi, tiem trūkst garīgu saikņu, ko viņi kompensē ar naudas krāšanu.

Asanas –  Krustu čakra pārvalda radošo garu visos līmeņos – gan fiziskajā, gan emocionālajā.Tā atrodas iegurnī, un to stimulē pozas, kas fokusē šajā vietā enerģiju. Palīdz veicināt radošās spējas un sabalansē emocionālās un seksuālās vajadzības.

  • Bhudžangāsana (kobras poza) –                regulē dzemdes un olnīcu darbību,

                                                             palīdz koriģēt mugurkaulu,uzlabo

                                                             asinsriti iegurnī.

  • Devīāsana (dievietes poza)     -                izstiepj iekšējos ciskas muskuļus,

                                                             mazina menstruāciju sāpes,

                                                             padara lokanāku muguras lejasdaļu.

  • Šalabāsana (siseņa poza)        -               nostiprina muguras lejasdaļu,

                                                             spēcina kājas un sēžamvietu,

                                                             veicina asinsriti iegurņa rajonā.

Vizualizācija -  lai celtu enerģijas līmeni čakrā, ir meditācija, tomēr arī vizualizācija palīdz pieredzēt čakru potencionālu. Dažkārt, ja kāda no čakrām nav līdzsvarā tai ir vajadzīga īpaša palīdzība – vizualizācija.Taču centieties neveltīt vienai čakrai pārlieku daudz uzmanības, jo tas var kaitēt pārējām čakrām un radīt nelīdzsvarotību.

1.Apsēdieties ērtā meditācijas pozā un dažas minūtes koncentrējieties uz savu elpu.

2. Ieelpojiet dziļi līdz pašai vēdera lejasdaļai  un iztēlojieties, kā dzidra un spilgta gaisma piepilda jūsu iegurni kā  ūdens baseinu.

3. Domās palieciet kopā ar gaismu, lēni elpojot, un iztēlojieties, kā ar katru izelpu tā kļūst arvien spēcīgāka.

4.Atkārtojiet pie sevis trīs reizes:”Es laipni pieņemu un atzīstu savas emocijas. Mana dzīve ir pilna ar radošām iespējām”.

5. Atsāciet normāli un lēni elpot un beidziet vizualizāciju. Kad esat gatavi, atveriet acis.