1. Čakra - Mūlādhāra

 

1.čakra Zemes vārti

Pamatnes (saknes) čakra Mulathara 

Mūlā (sakne) adhāra (balsts)

Loma -  veicina cilvēkā pašsaglabāšanās instinktu un drošības sajūtu.Vēlmi dzīvot un ticību dzīvei.

Vieta – sievietēm dzemdes kakla galā vai pie analās atveres un mugurkaula pamatnes; vīriešiem pa vidu kājstarpei, starp tūpli un sēkliniekiem.

Krāsa - ugunīgi sarkana atspoguļo dzīves enerģiju, kaisli, spēku un uzdrīkstēšanos. Šī krāsa ir saistīta ar Zemi un veicina sazemēšanos. Valkājiet sarkanu apģērbu, it īpaši sarkanas apakšbikses.

Elements -  zeme. Kad pamatnes čakras enerģija ir līdzsvarota, mēs jūtamies drošībā, atbalstīti un nebaidamies no pārmaiņam.

Maņa – oža. Lai attīstītu šo maņas orgānu, vienmēr visu smaržojiet un izbaudiet visu, kas ir sarkanā krāsā. Apzināti izmantojiet savu ožu ar mērķi to attīstīt asāku.

Vecums – enerģija šai laikā no piedzimšanas un līdz 7 – 8 gadu vecumam ir ļoti spēcīga.Tad kad esam zīdaiņi, mums svarīgi ir tikai tas, lai uzreiz tiktu apmierinātas mūsu tūlītējas fiziskās un emocionālālās vajadzības.

Organiski ēteriskās eļļas – maisījums no griepfrūda, sarkanā ciedra, muskatrieksta un jojoba. Iepiliniet dažas piles ūdenī, kad ejat vannā, vai arī aromlampiņā. Ar eļļu variet ieziest arī kājas, sēžamvietu un vēdera lejasdaļu.

Ēdiens – sakņu dārzeņi, garšvielas, sīpoli, ķiploki un lakrica (aktivizē pamatnes čakru un spēcīgi iedarbojas uz zarnām).Gatavojiet sev veselīgu ēdienu, īpaši no saknēm.

Dziedzeri – virsnieru dziedzeri, atbild par mūsu bailēm. Liekais adrenalīns paaugstina asinsspiedienu un rada nervozitāti.

Saistība ar ķermeni – pamatnes čakra gādā par kājām, pēdām, mugurkaulu, kauliem, zobiem, nagiem kā arī ar tūpli, taino zarnu, zarnu prostatu, asinīm un šūnu veidošanos.

Akmeņi -  rubīns, hematīts, granāts, asinsakmens ( zaļas nokrāsas kvarcs ar sarkaniem jašmas graudiem). Kad esat sēdošā pozā vai guļus, novietojiet to tuvu kājstarpei vai meditējot turiet rokā. Nēsājiet  piemēroto akmeni bikšu vai mēteļa kabatā, tā lai akmens pēc iespējas būtu tuvāk 1 čakrai.

Mēness fāze – vislabāku efektu visas darbības dos pilnmēness laikā.

Planēta – Merkurs. Saulei tuvākā planēta un neskaitot Mēnesi ari ātrākā. Merkurs ir spēcīgs Dvīņu un Jaunavas zīmēs.Tas savas straujās dabas dēļ raksturo Prātu, intelektu un gudrību.Tā galvenā funkcija ir kontakti un sakari, bet raksturīgākās īpašības ir prāta veiklība, interese, ātrums.

Mūzikas instrumenti – bungas, kontrabass, arī pērkoņa grāvieni, zemestrīces dunoņa, lauvas rēkoņa vai ziloņa baurošana – tas viss vairo enerģiju 1.čakrā.

Mantra - LAM ( izrunā ar izelpu).

Izpausmes dabā - saules lēkts un riets. Pavadiet laiku brīvā dabā, staigājiet ar basām kājām pa zāli. Apsēdieties un gaidiet, kad norietēs vai uzausīs saule.

Dzīvnieks - zilonis, bullis. Ejiet uz zooloģisko dārzu un apciemojiet ziloni un bulli, pastāviet pie viņiem ilgāk nekā parasti.

Līdzsvarota enerģija – ir tad, kad mēs jūtamies droši, mīlēti, aizsargāti  un kopā ar savu ģimeni. Mūs vieno dziļa saikne ar zemi un cenšamies dzīvot ar tās cikliem. Atrodoties līdzsvarā mērķi kļūst viegli sasniedzami un tad šī čakra mums sniegs spēku un pašpaļāvību.

Nelīdzsvarota enerģija – Fiziski tas var izpausties kā slikta zarnu darbība – aizcietējumi, caureja vai zarnu kairinājums.Traucēta asinsrite, kas var izpausties arī kā augsts asinspiediens.Rodas problēmas ar skeletu – skolioze vai lordoze. Pamata uzmanība tiek pievērsta savu iegribu apmierināšanai, naudas krāšanai, māc bailes tos zaudēt. Tādiem cilvēkiem ir grūti dot un grūti ņemt. Ar nelīdzsvarotu enerģiju var kļūt nesakarīgi, kašķīgi un neuzticami.

Asanas – pamatnes čakra sniedz mums drošības sajūtu un ir saistīta ar zemes elementu.Tās atrašanās vieta ir kājstarpe, un to stimulē visas asanas, kas šajā vietā fokusē enerģiju.It īpaši tās ir noderīgas, kad mēs jūtamies satraukti.

  • Vadžrāsana (zibens) –                        stimulē Mūlādhāru, tās ir visas

                                                        sēdošās pozas,

                                                        kas ļauj justies droši un mierīgi;

                                                        uzlabo stāju, pareizi iztaisnojot mugurkaulu;

                                                        izstiepj ciskas četrgalvaino muskuli.

  • Kritieni uz sēžamvietas -                     stiprina rokas un vēderu;

                                                        uzlabo asinsiti kājstarpē.

  • Garbhāsana – (zīdaiņa poza)-              rada spēcīgu drošības sajūtu;

                                                        labi izstiepj muguru;

                                                        masē iekšējos orgānus;

                                                        atjauno visu ķermeni.

 

Vizualizācija -  lai celtu enerģijas līmeni čakrā, ir meditācija, tomēr arī vizualizācija palīdz pieredzēt čakru potencionālu. Dažkārt, ja kāda no čakrām nav līdzsvarā tai ir vajadzīga īpaša palīdzība – vizualizācija.Taču centieties neveltīt vienai čakrai pārlieku daudz uzmanības, jo tas var kaitēt pārējām čakrām un radīt nelīdzsvarotību.

1.Apsēdieties Zibens pozā un dažas minūtes koncentrējieties uz savu elpu.

2.Iztēlojieties, ka jūsu kājstarpē mirdz spēcīga sarkana gaisma.Tagad iedomājieties, ka no kājstarpes izaug sarkana mietsakne un ieurbjas dziļi zemē, sajūtiet,kā sakne jūs noenkuro un piegādā jums barības vielas un minerālvielas no augsnes.

3.Atkārtojiet pie sevis vairākas reizes:”Es pateicos par zemes sniegto atbalstu. Es esmu drošībā un nebaidos”.

4.Kad vēlaties beigt vizualizāciju, atkal pievērsiet uzmanību savai elpai un atveriet acis.