6. čakra - Āgjā

6.čakra Vārti uz atbrīvošanos.

Uzacis vai trešās acs punkts Āgjā 

Āgjā (uztvert, zināt).

Loma -  intuīcija, sevis pārvaldīšana, gudrība, sevis apziņa, vizualizēšanas spējas. Augstākā prāta mājoklis kad pilnībā atveras cilvēks kļūst bagāts zināšanām un pilnībā valda pār sevi. Lielais vairums no mums dzīvo un pieņem lēmumums, paklausot savam prātam, ko savukārt ietekmē neatrisinātas emocijas, sāpinājumi, dusmas, aizspriedumi un citu viedoklis. Pieres čakra kalpo par portālu, caur kuru atverās garīgā pasaule.Tā palīdz nodibināt kontaktu ar savu zemapziņu, palīdz paplašināt apziņu, uztvert citas realitātes, augstākos spēkus.  

Vieta – pazīstam kā trešās acs čakru, atrodas nedaudz virs un starp uzacīm. Tas ir arī mūsu intuīcijas centrs. Acu čakras pārvalda redzi un atklāsmi: kreisās acs čakra – atklāsmes par pagātni, bet labās acs čakra – par tagadni.

Krāsa – indigo zila. Iekšējais miers, brīvība un sevis apzināšanās. Paaugstina smadzeņu darbību, ar nolūku līdzsvarot smadzeņu puslodes. Paplašina uztveri un iekšējo atvieglojumu. Indigo zila krāsa ir saistīta ar intuīciju, izpratni, iekšējo mieru un savas iekšējās telpas radīšanu. 

Elements – šai čakrai neatbilst neviens elements, jo tā ir saistīta ar pārkāpšanu pāri materiālajām un savienošanos ar augstāko. Augstākā izpratne var tikt sasniegta, vienīgi pārkāpjot dualitātei. Divi svarīgi enerģētiskie kanāli – pingala in ida beidzas Āgiā čakrā. Šie divi kanāli atspoguļo dualitāti – sauli un mēnesi, vīrišķo un sievišķo un tie satiekas šajā čakrā. Meditācijā vēršot uzmanību uz trešo aci, cilvēks var atbrīvoties no dualitātes domāšanā. Kad kundalīnī enerģijas divi poli satiekas – Shakti enerģija un Shivas enerģija šajā čakrā, cilvēks izjūt/piedzīvo apskaidrību.

Maņa – transcendentāla apziņa.Cilvēkiem, kuriem atvērusies 6 čakra, parasti saasinās visas maņas. Rodas ļoti spēcīga intuitīva maņa, un viņi kā jaudīgi radari uztver citu cilvēku emocijas.

Vecums –nav noteikta vecuma.Spontāna 3 acs čakras atvēršanās var notikt ikvienā vecumā.

Organiski ēteriskās eļļas – hiacinšu, vijolīšu, ģerānija, jasmīna, vetīvera, bazilika, pačūlijas, rozmarīna vai piparmētra.Nedaudz ieziediet trešo acs punktu.

Ēdiens – upenes un mellenes atstāj labvēlīgu iespaidu uz acīm. Arī gavēšana ierosina Āgiā, bet nekad negavējiet,lai zaudētu svaru.

Dziedzeri – saistība ar hipofīzi, jo tā regulē visas endokrīnās sistēmas darbību, spēj atjaunot ķermeni un tai ir divas daivas – priekšējā un aizmugurējā. Abi dziedzeri tiek ietekmēti, gan arī paši ietekmē Āgiā.

Saistība ar ķermeni – Āgiā pārvalda acis, galvaskausa pamatni, seju, deguna blakusdobumus, smadzenes, centrālo nervu sistēmu.

Labā smadzeņu puslode ir saistīta ar ķermeņa kreiso pusi un tiek nodarbināta, kad prāts ir radošās domāšanas režīmā, kad esam klusi un koncentrējušies, un it īpaši aktīva tā ir meditācijas laikā.

Kreisā smadzeņu puslode saistīta ar ķermeņa labo, vīrišķo pusi, ir nodarbināta, kad prāts ir loģiskas un racionālas domāšanas režīmā. Smadzenes dod komandas fiziskajam ķermenim, savukārt prāts dod komandas smalkās enerģijas ķermenim. Enerģija aizplūst turp, kurp vērstas mūsu domas. Tas izskaidro, kāpēc mēs zaudējam spēkus, izdzīvojot pagātnē notikušās pārestības un aizvainojumus vai arī dzīvojot raizēs par nākotni. Uzmanības sakopošana uz 3 acu čakru ļauj mums dzīvot tagadnē un sniedz mūsu nogurušajai dvēselei atpūtu.

Akmeņi -  ametists. Violetais apatīts, azurīts, kalcīts, safīrs, fluorīts, lazurīts un opāls. Skatīšanās uz tiem aktivizēs trešās acs čakru, bet var arī apgulties un nolikt kādu no izvēlētajiem akmeņiem uz pieres

Mēness fāze – dilstošs mēness.

Planēta – Urāns. Viena no Saules sistēmas milzu planētām – trešā lielākā pēc diametra un otrā lielākā pēc masas. Spēcīgs Ūdensvīra, Mežāža un Skorpiona zīmēs Pirmā planēta, kuru nevar saskatīt ar neapbruņotu aci, attiecīgi - pirmā zemapziņas planēta. Urāns pārvalda spēkus, kas nav cilvēka varā. Tā galvenie principi ir brīvība, ekscentriskums un jaunatklāsme. To piesaista viss jaunais un vēl neatklātais.

Mūzikas instrumenti – der ikviena mūzika, kas paplašina un atver prātu.

Mantra - OM.Tā stimulē smadzenes un atver centrālo nervu sistēmu kosmisko vibrāciju ienākšanu, tāpēc pret to jāizturas  ar bijību. Izrunājam kā „aum”.

Izpausmes dabā – nakts debesis, zvaigznes un skatamies uz tām tieši tad, kad ir dilstošs mēnesis, un ne tikai. 

Dzīvnieks – nav.

Līdzsvarota enerģija – kad Āgiā ir atvērusies un līdzsvarā, cilvēkam attīstās gudrība, pasaules harmonijas izjūta, mierīgs un dziļš garīgums un labi integrēta iekšējā redze. Cilvēkiem ar augsti attīstītu pieres čakru piemīt vizualizācijas spējas. Iedomu un fantāziju pasaule ir pastiprināta. Kad enerģija šajā čakrā plūst brīvi, cilvēkam piemīt tā teiktā sestā maņa, garīgā skaidrība – cilvēks redz lietas ar augstāko apziņu un vairs nav par upuri ilūzijai un paša maldiem. Un kamēr vien viņš spēj saglabāt līdzsvaru apakšējās čakrās, viņš pratīs pareizi izmantot savas bagātīgās neparastās spējas

Nelīdzsvarota enerģija – pārlieku liela enerģijas plūsma var novest pie garīgām problēmām: pavājinātas koncentrēšanās spējas, uzmanības trūkuma, aizmāršības, apjukuma, māņticības. Šo cilvēku dzīve aizrit materiālā plāksnē. Prāta ievirze ir lietišķa, un dziļāka jēga tiek noraidīta. Tie var būt arī cilvēki, kas pārblīvējuši galvu ar intelektuālām domām, kļūstot iedomīgi par savām zināšanām. Var būt garīgi nomākti, ciest galvassāpes un justies apjukuši, nespējot skaidri padomāt.

Asanas – Āgiā, kas atrodas uz pieres, ir mūsu intuīcijas centrs. Tā kā Āgiā pārvalda arī acis un atklāsmi , vingrinot,tiek stimulēta Āgiā, palīdzēs arī mantras „om” skandēša.

  • Nethra vjājāmam (acu vingrinājumi) –          uzlabo redzi,

                                                               nostiprina muskuļus ap acīm,

                                                               uzlabo asinsriti acīs.

  • Mantras „OM” skandēšana -                       rada enerģijas pieplūdumu Āgiā čakrā,

                                                               sniedz miera sajūtu,

                                                               izgaisina negativitāti,

                                                               rada iekšēju mirdzumu.

1. Apsēdieties ērtā pozā ar taisnu muguru, tādā vietā, kur jūs nevar neviens iztrucēt.

2. Dziļi ieelpojiet un skandējiet „OM”, veicot pirmos etapus ar izelpu.

3. Pēc  klusuma pauzes mantru atkārtojiet, un tā vairākas reizes.

4. Pēc tam brīdi pasēdiet atslābināti un uzņemiet sevī klusumu.

Vizualizācija -  lai celtu enerģijas līmeni čakrā, ir meditācija, tomēr arī vizualizācija palīdz pieredzēt čakru potencionālu. Dažkārt, ja kāda no čakrām nav līdzsvarā tai ir vajadzīga īpaša palīdzība – vizualizācija.Taču centieties neveltīt vienai čakrai pārlieku daudz uzmanības, jo tas var kaitēt pārējām čakrām un radīt nelīdzsvarotību.

1. Apsēdieties ērtā meditācijas pozā, aizveriet acis un pāris minūtes koncentrējieties uz mierīgu elpošanu.

 

2. Vizualizējiet, kā saule uzaust virs jūsu labās smadzeņu puslodes un noriet aiz kreisās.

 

3. Tagad kā mēness aust virs kreisās smadzeņu puslodes un noriet aiz labās.

 

4. Turpiniet atslābināties un vizualizēt indigo zilu krāsu izstarojam uz priekšu no Āgiā čakras.

 

5. Pakavējieties pie šīs vīzijas vairākas minūtes.

 

6. Beidziet meditāciju kā parasti un, ja esat guvis kādu atklāsmi, veltiet to visām planētas dzīvajām būtnēm.