Čakru attīstība grūtniecības laikā.
Čakru attīstība grūtniecības laikā.
"Septiņi attīstības posmi" par cilvēka pirmo septiņgadi.
Kamēr bērns atrodas dzemdē, čakras attīstās un veido viņa nākotni. Ja vecāki apzinās šo procesu, viņi var palīdzēt bērnam sasniegt vislabāko rezultātu veiksmīgam startam šai pasaulē. Tādējādi, katrā priekšdzimšanas attīstības fāzē, vecāki var strādāt ar tai atbilstošo čakru, un veicināt tās veiksmīgāku attīstību savam bērnam.
1. un 2. grūtniecības mēnesis – pirmajos divos mēnešos pēc olšūnas apaugļošanas, embrijs ir redzams tikai ar mikroskopa palīdzību, un to grūti atpazīt kā cilvēku. Sākas roku, kāju, mugurkaula augšana, sāk veidoties seja, acis un sirds. Pēc 2 mēnešiem embriju var redzēt ar neapbruņotu aci, viņš ir mazliet garāks par 2,5 cm. Šajā fāzē topošais mazulis ir viens vesels ar Visumu. Čakras nav diferencētas, bet drīzāk, kā augstākajā apgaismības stāvoklī – vienotas ar Dievišķo enerģiju. Embrijs mājo tādā stāvoklī, ko pieaudzis cilvēks cenšas sasniegt. Šajā posmā vienīgais, kas ir vajadzīgs augļa attīstībai, ir mātes laime un beznosacījuma mīlestība.
3.grūtniecības mēnesis – auglis jau kļūst par embtiju. Svarīgākie orgāni ir attīstījušies un savienojas viens ar otru vienotā sistēmā. Pēc tam, kad asins šūnas ir izveidojušās, mazais cilvēks var sākt savu attīstību. Sāk izstrādāties hormoni. Šajā mēnesī sākas arī čakru diferencēšanās. Pirmā aktīvā ir kroņa čakra. Embrijs, lai gan vēl ir iegremdēts garīgajā pasaulē, pamazām nonāk saskarsmē ar materiālo. Māte var ietekmēt bērna attīstību, veicot darbības, kas atver 7.čakru, piemēram, meditācijas. Klusuma enerģija lielos daudzumos tiek nodota embrijam. Garīgās dzīves pamati tiek ielikti tieši šajā posmā.
4.grūtniecības mēnesis - Bērna seja sāk veidoties, auglis ir 12cm garš. Var jau atpazīt acu plakstiņus, degunu, lūpas. Embrijs kļūst kustīgāks, sāk pamazām kustināt rokas, viņš sāk sajust smaržas. Šajā posmā sākas 6.čakras aktivitāte. Iesākas augstāko psihisko funkciju attīstība. Attīstas domu pasaule. Auglis kļūst par cilvēku. Šajā laikā mātei ir daudz iespēju, kā palīdzēt mazajam palielināt prāta un domu plašumu. Viņa var daudz lasīt, nodarbināt sevi ar ideju pasauli, daudz runāt ar bērnu domās. Tas ļoti palīdzēs bērnam, jo viņš vēlāk uztvers un atbildēs mātei,veidosies saikne.
5.grūtniecības mēnesis – šajā laikā nenotiek nekādas radikālas pārmaiņas bērna ķermenī. Tomēr šis ir svarīgs posms. Embrijs aug, orgāni ieņem vajadzīgo formu, lai nākotnē varētu normāli funkcionēt. Iekšējā ķermeņa struktūra ir labāk definēta. Bērns sāk atšķirt smaržas un saskata gaismu caur mātes vēderu. Atveras 5.čakra un ar to spēja komunicēt visos līmeņos. Māte šajā laikā apzinās bērna kustības, sensoro orgānu vajadzība pēc komunikācijas palielinās – bērns var redzēt, dzirdēt un sajust ārpasauli. Šajā laikā mātei ir daudz iespēju, kā aktīvi palīdzēt bērnam viņa attīstībā. Viņa var pievērst pastiprinātu uzmanību kakla čakras enerģijas plūsmai. Vecāki var runāt ar bērnu balsī, dziedāt viņam, spēlēt mūziku, izmantot gaismu, lai stimulētu bērna apziņu. Bērns spēj atšķirt vecāku balsis no pārējām. Maiga runa spēs bērnu nomierināt, jo dzirde saasinās. Mūzikai ir ļoti svarīga loma šajā fāzē, kā arī mūzikas veids, ko spēlēsiet vai atskaņosiet, būs ar izšķirošu nozīmi. Mūzikas veidam jābūt bagātam, ar virstoņiem, tai pat laikā harmoniskam un mierpilnam. Visieteicamākā ir klasiskā mūzika, īpaši Vivaldi, Hendels Bahs un Mocarts. Klasiskā Indiešu mūzika arī ir ieteicama.
6.grūtniecības mēnesis – bērns jau tiek vairāk saspiest mātes ķermenī. Viņš ir 38 cm garš un ieņem tipisko embrija pozu. Fiziskā attīstība turpinās, teorētiski ir iespēja viņam pastāvēt ārpus mātes ķermeņa (ja ir pāragras dzemdības). Pienācis 4.čakras laiks. Šajā laikā sāk attīstīties mīlestības sajūta cilvēka sirdī. Augošais embrijs ne tikai sāk komunicēt ar apkārtējiem mentālajā līmenī, bet sāk sajust savu saikni ar apkārtējo pasauli. Smadzenes vēl nav tik attīstītas, lai spētu uztvert loģisko informāciju, bet jūtas jau atstāj nospiedumus. 6.mēnesis ir ļoti svarīgs vēlākām attiecībām ar apkārtējiem, kā arī mīlestības spēka attīstībai. Mātei vajadzētu ar mīlestību komunicēt ar mazo, nodrošināt to ar lielu devu drošības. Bērns jūt abu vecāku impulsus un barojas no tā. Citi veidi, kā veicināt sirds čakras attīstību ir: tikties ar pozitīviem cilvēkiem, labiem draugiem, mūzika ir svarīga – tai jābūt nomierinošai, ritmam vajadzētu atbilst mātes sirds ritmam.
7.grūtniecības mēnesis – bērna augšanas temps ir kā strūklaka. Mātes vēders jau ir manāmi uztūcis. Bērni, kas piedzimst 7.mēnesī var izdzīvot pavisam noteikti. Attīstās 3.čakra. Bērns savā attīstībā ir pilnībā ir iegājis fiziskajā pasaulē. Šajā laikā bērnam attīstās izpratne par sevi, savu spēku un savām emocijām. Bērns sāk spēt vadīt un kontrolēt savu dzīvības enerģiju. Par to liecina fakts, ka bērns kļūst ļoti aktīvs, viņa kustības ietekmē arī māti. Šis posms ir īpaši svarīgs, lai nostiprinātos pašapziņa, kas nodrošinātu veiksmi bērna dzīvei pēc piedzimšanas. Mātei vajadzētu fokusēt uzmanību uz atbildēšanu savam bērnam. Viņai jāizrāda, ka viņa saprot savu bērnu, ka viņa vajadzības tiek uzklausītas, ka viņš ietekmē māti, ir svarīgs viņai. Viņa var atbildēt uz bērna kustībām, dziedāt vai runāt ar mazo, viegli pamasēt vēderu. Īpašu uzmanību iesaka pievērst prānai, par cik nabas čakra ir tā, kas kontrolē un uzkrāj prānu. Tatad piemēroti elpošanas vingrinājumi.
8.grūtniecības mēnesis – notiek ievērojama augšana. Seksuālie orgāni ir pilnībā attīstījušies.Enerģētiskā attīstība saistās ar 2.čakras atraisīšanos, kam spoguļveidā atbilst fiziskā attīstība (pāra orgāni). Šis laiks spēlē lielu lomu uz bērna tālāko seksuālo attīstību, spēju radoši izpausties kā arī spēju transformēt dziedinošo enerģiju. Šim grūtniecības mēnesim ir noteicoša loma veselīgai ķermeņa apziņas un dzīvesprieka esamībai nākotnē. Māte var palīdzēt bērnam, to iedrošinot, ka viņš mācēs priecāties par dzīvi, ka viņa radošās dotības varēs uzplaukt. Viņai pašai vajadzētu nodarboties ar radošām lietām, kā, piemēram, rakstīšana, zīmēšana, mūzikas spēlēšana. Nav svarīgs rezultāts, svarīgs ir šis radošais impulss. Pat pasīva saskarsme ar mākslu un skaistumu (daba) būs ieguvums. Visbeidzot – mātei pašai vajadzētu pievērst uzmanību savai seksuālajai enerģijai. Vispierastākais veids, kā to atbrīvot, ir sekss, bet tas grūtniecības laikā ir ļoti nevēlams, jo izjauc bērna enerģētisko stāvokli, kā arī tiek uztverts kā iebrukums no mazuļa skatu punkta. Ļoti atbalstāmi un piemēroti ir glāsti, vārdi, sarunas, apskāvieni - viss, kas liek sievietei justies drošībā, lolotai, mīlētai, skaistai un saprastai.
9.grūtniecības mēnesis – bērns ir gatavs atstāt sargājošo mātes klēpi un nākt pasaulē. Viņam vēl ir palicis mazliet, ko augt, bet primāri šajā laikā bērns audzē tauku slāni un pieņemas svarā. Lielākā daļa jaundzimušo ir smagāki, kā viņi būs viena mēneša vecumā. Bērns sagatavojas dzimšanas procesam, maina pozu – ar galvu uz leju. Šis ir laiks 1.čakras – saknes čakras attīstībai. Enerģētiskajā līmenī, bērns ir krustcelēs. Viņam ir jāsagatavojas dzīvei ārpasaulē. Reizēm, kad bērna sagatavošanās posms nav pabeigts, viņš var pretoties dzimšanas procesam (smagās dzemdības). Tad tas ir jākompensē pēc dzimšanas. 9.grūtniecības mēnesī bērns ir nodarbināts ar uzdevumiem, kam būs jauna nozīme, kad viņš būs piedzimis. Arī pirmajā dzīves gadā turpina attīstīties 1.čakra. Tā saistās ar bērna izdzīvošanas pamata vajadzībām: vēlme dzīvot un drošības pamatsajūta. Bērni, kuri pietiekami saņem 1.čakras enerģiju, būs mazāk uzņēmīgi pret slimībām, viņiem būs lielākas izredzes izdzīvot. Šajā laikā mātei vajag pielikt īpašu piepūli, lai izstarotu mazajam drošības sajūtu. Uztraukumi un depresija novājina saknes čakru, līdz ar to arī vēlmi dzīvot. Ja māte ir laimīga un jūtas droši, bērnam dzīvē būs daudz vieglāk atrast savu ceļu dzīvē. Lai izvairītos no nemiera un domām par dzemdībām, mātei jāsagatavo bērns dzemdībām un piedzimšanai. Vēl jo vairāk, viņai vajadzētu fokusēties uz pozitīvo šajā procesā, uz pozitīvajām lietām, kādas sekos, kad mazais būs piedzimis. Bērns to visu jutīs un sapratīs.
Materiāls ir tulkots no Govinda Kalashtra grāmatas, par vēl nedzimuša bērna attīstību no enerģētiskā viedokļa.